Дома Фудбал Италија Видал објасни зошто го бакна грбот на Јувентус

Видал објасни зошто го бакна грбот на Јувентус

Артуро Видал четири години беше дел од Јувентус, а вчера пред почетокот на дербито го бакна грбот на Јувентус на тренерката на Џорџо Киелини.

Видал беше стрелец на еден од двата гола, додека после мечот откри зошто го бакнал грбот на Јувентус.

„Не сакав да бакнам грб на друг клуб. Тој бакнеж беше почит за еден брат кој ми даде многу во фудбалот и со кој заедно поминавме многу убави години. Го почитувам мојот клуб, фановите и луѓето кои ми дадоа шанса да играм тука. Ќе ја дадам и душата за овој тим. Напред Интер“, порача Видал после натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…