Дома Фудбал Англија Вест Хем убедливо на гостувањето на Хадешфилд, „Плавите“ не го срушија отпорот на противникот на „Стемфорд Бриџ“ (ВИДЕО)

Вест Хем убедливо на гостувањето на Хадешфилд, „Плавите“ не го срушија отпорот на противникот на „Стемфорд Бриџ“ (ВИДЕО)

0

Во рамки на 23. коло во Премиер лигата, попладнево Челзи и Лестер на „Стемфорд Бриџ“ одиграа без погодоци.

Што се однесува до Кристал Палас, на домашен терен славеше со минимални 1:0 против екипата на Барнли, а стрелец на единствениот погодок на мечот беше Сако во 21. минута.

Вест Хем оствари триумф кај Хадерфилд на гости со 1:4. Резултатот го отвори Нобл во 25. минута, а во 40. минута, Лоли израмни на 1:1 пред паузата. Во продолжението за само 15 минути, Вест Хем направи сериозна доминација, па така, Арнаутовиќ најпрво во 46. минута зголеми на 2:1, а на два пати потоа во 56. и 61. минута Ланцини ги постави конечните 1:4.

Њукасл и Свонси ремизираа 1:1. Ајев им донесе водство на гостите во 60. минута, а Јоселу во 68. минута израмни на 1:1.


Следете го Sportski.mk и на


Ремизираа и екипите на Вотфорд и Саутемптон. Вард Проус во 20. минута му донесе водство на Саутемптон, а потоа и го зголеми водството пред полувремето со погодок во 44. минута. Греј во продолжението, во 58. минута ја намали негативата, а конечниот резултат го постави Докур во 90. минута.

ВБА пак, во последниот меч од 16:00 часот, славеше над Брингтон со 2:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…