Дома Останати Ракомет Веста за Алфредо Кинтана била лажна!

Веста за Алфредо Кинтана била лажна!

Пред околу еден час се појавија вести дека голманот на Порто Алфредо Кинтана починал, но изгледа станувало збор за лажни вести.

Веста беше објавена од реномирани сајтови специјализирани ракомет меѓу кој и познатиот Балкан Хендбол, сега истата е избрашана.

Да се надеваме и да веруваме дека Кинтана ќе закрепне.

Фото: РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…