Дома Останати Ракомет Веспрем доведе замена за Манасков

Веспрем доведе замена за Манасков

Тимот на Веспрем доведе замена за Дејан Манасков.

Репрезентативецот на Исланд Бјарки Мар Елисон ќе го замени Манасков. Договорот на македонскиот репрезентативец му истекува на лето и истиот нема да биде продолжен.

Медиумите наведуваат дека во игра биле повеќе имиња, но на крајот изборот падна на Елисон. Ќе потсетиме Манасков веќе подлго време се опоравува од повредата на коленото, надвор од терените е уште од месец октомври минатата година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Газдата на Загреб: Нашето играње во ЛШ нема врска ситуацијата на Вардар

Денес беа познати сите учесници во Лигата на шампионите, ЕХФ ги објави и екипите кои добиј…