Дома Фудбал Италија Верати останува верен на ПСЖ

Верати останува верен на ПСЖ


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Италијанскиот плејмејкер, Марко Верати е блиску до потпишување на нов договор со Пари Сент Жермен.

Верати беше еден од првите трансфери на почетокот на новата ера во парискиот клуб, а веќе десет години игра во француската престолнина.

И покрај интересот на европските гиганти, тој секогаш остануваше верен на ПСЖ, а сега е блиску до продолжување на договорот.

Француските медиуми пренесуваат дека двете страни постигнале начелен договор за продолжување на соработката до 2026 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…