Дома Останати Ракомет Велешанецот Виктор Гигов и на 44 години ќе брани за ПАОК!

Велешанецот Виктор Гигов и на 44 години ќе брани за ПАОК!

Тимот на ПАОК објави дека потпишал нов договор со македонскиот голман Виктор Гигов.

Гигов и во сезоната 2022/2023 ќе го чува голот на грчкиот тим. Она што посебно привлекува внимание е што велешанецот ќе ги брани боите на солунскиот клуб на 44 години.

Во тимот на ПАОК тој дојде пред две години, а минатата сезона со клубот го освои третото место во првенството. Претходно настапуваше за клубoви како Mладост Богданци, Борец, ИБВ од Исланд и Анталијаспор од Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Eден од најдобрите ракометари на сите времиња најави пензионирање

Легендарниот Никола Карабатиќ кој го носи дресот на Пари Сен Жермен размислува да стави кр…