Дома Останати Вајлдер го нокаутира Бризил во првата рунда (видео)

Вајлдер го нокаутира Бризил во првата рунда (видео)

0

Дуелот во тешка категорија меѓу американските боксери Дионтеј Вајлдер и Доминик Бризил траеше помалку од една рунда на рингот во „Барклис Центар“ во Бруклин.

Дионтеј Вајлдер ја одбрани светската титула во супертешка категорија во ВБЦ верзијата и тоа на супериорен начин.

Вајлдер на 43 секунди пред крајот на првата рунда го нокаутираше презивикувачот Доминик Бризел и ja продолжи доминацијата.

Победата е 41-ва за Вајлдер и 40-та со нокаут, а тој има и реми од натпреварот против Тајсон Фјури, кој се одржа пред неколку месеци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Џаро наместил натпревар во Скопје пред две недели и добил 13.000 евра!

Велимир Џаровски Џаро важи за жива легенда во македонската јавност, иако е во поодминати г…