Дома Останати Ракомет Вардар со реми ја отвори сезоната во Лигата на шампионите

Вардар со реми ја отвори сезоната во Лигата на шампионите

Вардар со нерешен резултат ја започна сезоната сеозната во Лигата на шампионите, на гости кај Елверум црвено-црните одиграа 27:27.

Одличен кај Вардар беше Мартин Томовски кој собра дури 15 одбрани. Тото беше најефикасен со шест гола, Моралес постигна пет, Гаџа четири. Во листата на стрелци се запишаа и браќањата Ноќас, двајцата го завршија натпреварот со по три гола.

Вардар на десетина секунди до крајот можеше да дојде до победа, но Гаџа не реализираше. На Елверум потоа му останаа уште пет секунди за напад, меѓутоа конечниот резултат не се смен.

Во текот на целото второ полувреме двете екипи се менуваа во водство. Слична беше играта и во првото полувреме. Вардар имаше највисоки плус четири, додека домаќините дојдоа до плус три.

Кога се ќе собере можеби и ремито е најреален исход.

Фото: РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ракометарките на Јапонија победија со 56:1

Натпреварот одигран во рамките на азиското ракометно првенство ќе остане запаметен во исто…