Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар пресилен за Куманово

Вардар пресилен за Куманово

Екипата на Вардар без проблеми дојде до победа во петтото коло од ракометната Суперлига на Македонија.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓На гости кај Куманово Вардар славеше триумф од 31:18. Достоен противник Куманово беше само некаде до финишот на полувремето кога вардарци од резултатот 10:12 започна да го трасира патот кон победата.

Веднаш на почетокот на вториот дел следуваше серија од 6:0, а Куманово дури после осум минути го постигна првиот гол. Во редовите на Вардар Јан Чувара беше најефикасниот со девет гола, Моралес постигна шест, додека кај Куманово по шест постигнаа Вучко Мрвовиќ и Даниел Постоловски.

На табелата во „А“ групата Вардар има 15 бода, Алкалоид и Бутел по 12.

Фото: РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Официјално: Павле Атанасијевиќ потпиша нов договор со Еурофарм Пелистер

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Попладнево Еуроф…