Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар остана и без последниот искусен дефанзивец: Најдовски промовиран во Тирана

Вардар остана и без последниот искусен дефанзивец: Најдовски промовиран во Тирана

Уште еден од клучните играчи на Вардар од минатата сезона Филип Најдовски е промовиран во Тирана каде што му се придружи на Кристијан Тошевски кој пред неколку дена потпиша за овој клуб.

Најдовски вчера си замина од Вардар и тој е последен во низата фудбалери од првиот тим кој го напуштија клубот поради финансиската криза. Со Тирана Најдовски потпиша договор на две години.

Во редовите на Вардар тој помина ве години и со својата борбеност ги освои срцата на навивачите. Во кариерата претходно настапуваше за Тетекс, Победа, Напредок и Цементарница, беше дел и од младинските категории на репрезентацијата на Македонија.

Со ова заминување на Најдовски Вардар скоро и да остана без искусен играч во одбраната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Мируваа мрежите во Велес: Борец и Работнички ги поделија бодовите

Денес од 15:00 часот со натпреварот помеѓу Борец и Работнички беше отврено 7. коло во маке…