Дома Останати Ракомет Вардар на полувреме во негатива против Кјелце

Вардар на полувреме во негатива против Кјелце

Екипата на Вардар вечерва гостува во Полска кај Кјелце и по првото полувреме има негатива од 6 гола разлика.

Вардар тргна добро, поведе со 2:5, но Кјелце се врати веднаш и израмни на 5:5. Кјелце првото водство го имаше во 14. минута кога Душебаев погоди за 9:8.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во продолжение Вардар имаше неколку грешки, па Кјелце направи 5:0 и поведе со 15:10.

На крајот, после првите 30 минути игра Кјелце замина на полувреме со +6 (18:12) и најави уште една, нова победа против црвено-црните.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Легендата на хрватскиот ракомет и екс-играч на Металург се врати „дома“

Tимот на Загреб објави дека се засилува со искусниот Златко Хорват. Легендарното крило се …