Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар и Металург ќе играат пријателски натпревар од „затворен“ тип

Вардар и Металург ќе играат пријателски натпревар од „затворен“ тип

Вардар и Металрг во четврток ќе одиграа пртијателски натпреваро во СЦ „Јане Сандански“.

Информацијата за одигрувањето на натпреварот ја потврди РК Вардар, а истиот ќе биде од затворен тип и на него нема да има пристуво на навивачи и новинари.

За Вујовиќ и Марковски ова ќе биде шанса да воигруваат за новата сезона и да видат со што располагаат.

Како што споменавме мечот е закажан за 5-август (четврток).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Штип по пет години повторно има женска екипа во ракометната елита на Македонија!

Штипскиот женски ракомет тивко и ненаметливо повторно ќе ги заплиснува елитните прволигашк…