Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар и Еурофарм Пелистер ќе играат уште во првото коло во Скопје!

Вардар и Еурофарм Пелистер ќе играат уште во првото коло во Скопје!

Денес беа извлечени групите за новата сезона во ракометната Суперлига, а ждребот сакаше уште во првото коло да се судрат вечните ривали, Вардар и Еурофарм Пелистер.

Вардар заврши трет во првенството, па така го изгуби правото да биде носител кое сега го имаат Алкалоид и шампионот Еурофарм Пелистер.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Така Вардар и Еурофарм Пелистер се најдоа во иста група и ќе се сретнат уште во првото коло во Скопје.

1 коло група А

Струга – Охрид

Куманово – Аеродром

Тиквеш – Пелистер 2

Скопје – Алкалоид

1 коло група Б

Вардар – Пелистер

Пролет – Вардар Неготино

Прилеп – Бутел

Мулти Есенс – Голден Арт

Датумите и термините на натпреварите дополнително ќе бидат утврдени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…