Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар испушти победа против Ренова во Охрид

Вардар испушти победа против Ренова во Охрид

Денес во Охрид пријателски натпревар одиграа Ренова и Вардар.

Дуелот помеѓу Ренова и Вардар заврши 2:2 и тоа може да се каже дека е мало изненадување со оглед на тоа дека во овој момент Вардар е второлигаш.

Вардар одигра солиден натпревар и водеше 2:0 после првото полувреме. Ренова во игра се врати во второто полувреме кога стигнала до 2:2.

За Вардар погодуваа Гроздановски и Блажевски. Ренова до ремито дојде со головите на Бачков и Селмани.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Куп на Македонија: Шкупи, Шкендија и Борец фаворити за второто коло

Денес ќе биде комплетирано првото коло од Купот на Македонија. Пред една недела прволигаши…