Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар дојде на чекор од пласман на Ф4 во купот

Вардар дојде на чекор од пласман на Ф4 во купот

Вардар1961 како домаќин на четвртфиналната група од Купот на Македонија без проблеми се пласираше во финалето од групата откако со 42-24(21-12) го победија Тиквеш од Кавадарци.

Иако настапивме без шестмина играчи за тренерот Стевче Алушовски тоа беше можност да им даде шанса на оние што помалку играат во мечевите од ЛШ и од СЕХА лигата.

Во финалето од групата сега Вардар ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Радовиш и Астраион. Најдобриот од групата ќе игра на Ф4 турнирот во Купот на Македонија.

Фото: РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Згаснува мундијалскиот сон: Висок пораз на ракометарките во Романија

Се надевавме дека можеме нешто да направиме, но сепак Романија е селекција од светскиот кр…