Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар ги објави деталите од договорот со Вујин

Вардар ги објави деталите од договорот со Вујин

Европскиот првак Вардар продолжи со засилувањата за следната сезона, во која повторно ќе има големи амбиции, меѓу кои и пласман на завршниот турнир во Лигата на шампиони, а денеска тие потврдија уште едно засилување.

Марко Вујин е поранешен ракометар на Веспрем, Кил и Спортинг, а во Скопје доаѓа со огромно интернационално искуство, каде што се очекува да има голем придонес во играта на „црвено-црните“.

Српскиот интернационалец потпиша двегодишен договор со Вардар, а во сезоната која следи ќе го носи дресот со број 41.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

СЕХА се враќа месецов: Потврден терминот за мечот Вардар – Нексе

Раководството на Вардар потврди дека новата натпреварувачка сезона клубот ќе ја започне на…