Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар ги дозна противниците за новата сезона во Лигата на шампионите!

Вардар ги дозна противниците за новата сезона во Лигата на шампионите!

Денес се одржа ждрепката за новата сезона во ЕХФ Лигата на шампионите во која Вардар ги дозна своите противници.

Вардар во ждребот влезе како носител затоа што се уште актуелен шампион бидејќи фајнл-форот во Келн е закажан дури во декември.

Црвено-црните ќе играат во групата А со: ПСЖ, Кјелце, Порто, Пик Сегед, Мешков Брест, Фленсбург и Елверум.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ГЛАСАЈТЕ: „Јане Сандански“ во изборот за најдобра арена во Европа

Салата „Јане Сандански“ се најде во конкуренција во изборот за најдобра ракометна арена во…