Дома Останати Ракомет Вардар без Гаџа и Борко против Кил

Вардар без Гаџа и Борко против Кил

Вечерва Вардар го чека нов натпревар во Лигата на шампионите во кој „црвено-црните“ ќе се обидат да излезат од црната серија во пет порази во низа.

Вујовиќ најави дека ќе има проблеми со ростерот, а сега е познат и составот со кој ќе настапи Вардар. Во составот на Вардар ги нема Анте Гаџа и Борко Ристовски. На местото на Борко е Ал Сафер, додека на теренот се враќа Моралес.

Натпреварот се игра со почеток од 20:45 часот.

Фото: РК Вардар / Денис Дуковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Нов тежок удар за Ѓоковиќ: Нема да може да настапи и на Ролан Гарос!

Поранешната министерка за спорт на Франција, Роксана Марачинеау објави дека оваа земја го …