Дома Фудбал Останато Ван Дер Варт повторно за Мегваер: Човекот е катастрофа, помеѓу аматерите има подобри!

Ван Дер Варт повторно за Мегваер: Човекот е катастрофа, помеѓу аматерите има подобри!

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е еден од најкритикуваните фудбалери во псоледните неколку месеци.

Мегваер игра премногу слабо и прави многу грешки, еден од неговите најголеми критичари е поранешниот холандски фудбалер, Рафаел Ван Дер Варт. Позната е неговата изјава од претходно:

„Мислам дека Мегваер секогаш кога доаѓа дома и кажува на својата сопруга дека е лош фудбалер, но бидејќи заработува многу таа го убедува дека е добар и тој продолжува да игра. Секој викенд во пониските лиги во било која земја сигурно ќе најдам по неколку дефанзивци подобри од него“.

Сега повторно го критикуваше.

„Многу зборувам за Мегваер и се обидувам да избегнувам колку што е можно. Човекот е катастрофа! Не можам да разберам како Јунајтед плати 90 милиони евра за него. Помеѓу аматерите има подобри играчи“, порача Ван Дер Варт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…