Дома Македонски спорт Мак фудбал Ване Милков си поднесе оставка, Беласица ќе бара нов тренер

Ване Милков си поднесе оставка, Беласица ќе бара нов тренер

Ване Милков повеќе не е тренер на ФК Беласица.

Милков од тренерската функција си поднел оставка веднаш по натпреварот против Пелистер. Сепак, тој ќе остане во клубот и ќе продолжи да работи како технички директор.

„Шефот на стручниот штаб Милков Ване си поднесе неотповиклива оставка веднаш по натпреварот со ФК Пелистер.Милков останува во клубот со нова функција, технички директор.На утрешниот куп натпревар против ФК Росоман, екипата ќе ја предводи асистентот Василев Александар. Во наредниот период ќе биде претставен новиот предводник на нашата екипа“, стои во соопштението објавено од Беласица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФК Вардар: Судењето против Шкендија беше срамно!

Eкипата на ФК Вардар денес реагираше на судењето во натпреварот против Шкендија. Вардар из…