Дома Фудбал Италија Ванда фрла нов сомнеж: Интер не го заштитува Икарди

Ванда фрла нов сомнеж: Интер не го заштитува Икарди

0

Ситуацијата помеѓу Интер и Икарди прераснува во вистинска шпанска сапуница безброј пати низ италијанските медиуми Икарди беше блиску и до заминување и до потпишување на нов договор.

Aко име веруваме на медиумите последното е дека се чека само потписот.

Меѓутоа последната изјава на неговата сопруга и агент Ванда Икарди фрла мала доза на сомнеж.

Ванда тврди дека никогаш не кажала дека Икарди ќе потпише нов договор.


Следете го Sportski.mk и на


„Никогаш не кажав дека ќе потпишеме. Да, ми се јавија од клубот, разговаравме за некои работи, но не и за продолжување на договорот. Во јавноста често пати лошо се зборува за Maурро и сакам клубот да застане позади него и да го штити. Не велам дека не сакам да го продолжиме оговорот, но не брзаме. Актуелниот договор има важност уште две години“, изјави Ванда.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

За прв пат и веројатно никогаш повеќе: Џејми Карагер облече дрес на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Џејми Карагер 15-тина години се обидуваше да ја донесе титулата шампион на Англија на „Енф…