Дома Останати „Ваков Конор не би издржал ни една рунда со Кабиб“

„Ваков Конор не би издржал ни една рунда со Кабиб“

Конор Мекгрегор беше поразен од Дастин Порие на УФЦ 257 евентот во Абу Даби.

Ирската ѕвезда најавуваше големо враќање, но на крајот Порие го нокаутираше во втората рунда. По борбата УФЦ членот Магомед Исмаилов изјави дека ваков Конор не би издржал ниту една рунда со Кабиб.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Не очекуваше удари по нез од Порие. Беше убеден дека ќе боксува цела борба. Порие потоа почна да го погодува со двете раце, а Конор се повлече и чекаше од страна. Не застана и ја заврши борбата. Ваков Конор против Кабиб не би издржал ни една рунда“, изјави Исмаилов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал елиминиран во првото коло на „Ролан Гарос“

Рафаел Надал кој е рекордер на Ролан Гарос,годинава го заврши турнирот уште  во првото кол…