Дома Македонски спорт Мак ракомет Вака изгледа кога Лазаров ќе се налути на тајм-аут 🎥

Вака изгледа кога Лазаров ќе се налути на тајм-аут 🎥

Во Суперлигата на Македонија вчера се сретнаа Вардар и Алкалоид, а дуелот на скопските ривали на крајот му припадна на актуелниот шампион.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Алкалоид добро се држеше и Вардар до победата успеа да дојде со серијата од 5:0 во последните седум минути. Водеше Алкалоид со 23:25, но тогаш следуваше таа серија на Вардар со која црвено-црните дојдоа до триумф од 28:25.

Македонскиот селектор и тренер на Алкалоид, Кире Лазаров на еден од тајм-аутите на оваа средба буквално збесна поради грешките на неговите ракометари. Треба да се спомене дека после овој тајм-аут на Лазаров Алкалоид имаше одличен период со серија од 7:1…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…