Дома Фудбал Англија Бурно било во Кристал Палас пред дуелот со Арсенал: Се степале Батшуаи и Миливојевиќ!

Бурно било во Кристал Палас пред дуелот со Арсенал: Се степале Батшуаи и Миливојевиќ!

Кристал Палас вчера успеа да освои бод против Арсенал на „Емирати“.

Во еден скромен меч не видовме голови, но затоа било и тоа како бурно во редовите на гостите пред овој натпревар.

Имено, пред дуелот со Арсенал на тренингот на Кристал Палас дошло до физичка пресметка помеѓу Мичу Батшуаи и Миливојевиќ. Според информациите, Миливојевиќ не бил задоволен од залагањето на Белгиецот и го гаѓал со топка. По тој момент следувала физичка пресметка, како што пишува „Дејли Мејл“ Миливојевиќ завршил на тревата.

Соиграчите реагирали и ги раздвоиле, а Рој Хоџсон одлучил двајцата да поминат без казна.

Инаку, Миливојевиќ во последно време има проблеми со однесувањето. Неодамна ги прекрши Ковид правилата со Александар Митровиќ после што се извинуваше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…