Дома Фудбал Останато Бунт во соблекувалната на Марсеј поради Балотели

Бунт во соблекувалната на Марсеј поради Балотели

0

И покрај фактот што трансферот на Балотели во Марсеј се уште не е финализиран, неговото евентуално доаѓање на „Велодром“ веќе предизвика бунт во соблекувалната.

Како што е познато раководството на Марсеј сака да го донесе Балотели и во исто време да го направи најскапоплатен фудбалер во историјата на клубот.

Тоа ги налутило сите фудбалери на Марсеј, а најмногу навреден се почуствувал капитенот Дмитри Паје. Тој веќе му соопштил на раководството дека во таков случај ќе го напушти клубот.

Во меѓувреме фановите на Ница веќе го прогласија Балотели за предавник. Тие го очекуваа Италијанецот да дојде на првиот ден од подготовките и не очекуваа дека ќе се пресели во редовите на нивниот ривал.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…