Дома Фудбал Останато Букмејкерите знаат нешто повеќе: На овој човек повеќе не можете да се обложите дека ќе биде тренер на Реал!

Букмејкерите знаат нешто повеќе: На овој човек повеќе не можете да се обложите дека ќе биде тренер на Реал!

0
solari

Ако им веруваме на обложувалниците повеќе нема дилеми.

Обложувалниците во изминатите денови често ги менуваа коефицинетите кога во прашање е наследникот на Јулиен Лопетеги, но сега одлучија еден човек целосно да го исфрлат од понудата.

Коефициентот за Сантијаго Солари падна на само 1.50, после јавната поддршка од неколкумина фудбалери, но најголем број уплати биле забележани на Арсен Венгер и него повеќе го нема во понудата.

Ќе потсетиме, Солари се уште е приврмеен тренер на Реал, но се очекува во наредните денови да ја официјализира соработката барем до крајот на сезоната.

Сепак, ситуацијата со обложувалниците и исфрлањето на Венгер од понудата малку и ги менува работите. Дали знаат нешто повеќе останува времето да покаже.

Покрај Венгер како потенцијални наследници се споменуваа Конте, Покетино, Мурињо, Гути…

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…