Дома Фудбал Италија Бреша го шокирала Балотели со платата, напаѓачот ќе го тужи клубот

Бреша го шокирала Балотели со платата, напаѓачот ќе го тужи клубот

Откако се врати во својот роден град, да помогне на „својот“ клуб Марио Балотели дочека уште еден неславен крај.

Имено, целата приказна околу него како што стојат работите ќе има тажен епилог, а тоа одење на суд.

Тој пред неколку дена буквално беше избркан од тренингот на Бреша, а вчера направи преглед кај специјалист за да си ја провери кондицијата. Балотели денес ја добил платата за март, но износот бил само за седум дена бидејќи во Бреша сметаат дека толку заслужил.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Балотели го активирал својот адвокатски тим и целата работа ќе ја однесе на суд.

Двете страни сакаат што побрзо да го расинат договорот, останува да видиме кој ќе биде на крајот задоволен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон кој има 25 години, Ив Бисум, се смета себе за најдобар играч за врск…