Дома Македонски спорт Брестовац одлучи: Ова е составот со кој одиме по изненадување со Египет

Брестовац одлучи: Ова е составот со кој одиме по изненадување со Египет

Помалку од еден час останува до дуелот помеѓу Египет и Македонија, а веќе се познати составите.

 Селекторот Данило Брестовац не менуваше и се реши да оди со истите ракометари како и во дуелот против Шведска во четвртокот.

Тоа значи дека изостанаа голманот Даниловски и бековите Младеновиќ, Крстевски и Серафимов.

Египет и Македонија играат од 18:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вардар доби службени бодови од ЕХФ за натпреварите со Флензбург и ПСЖ

Какви и што беа најавите, Вардае доби бодови на маса од ЕХФ за натпреварите против Флензбу…