Дома Македонски спорт Брестовац ги избра ракометарите за дуелот со Шведска 📸

Брестовац ги избра ракометарите за дуелот со Шведска 📸

Вечерва Македонија ќе го игра првиот натпревар на Светското првенство, а противник ќе биде Шведска.

Селекторот Данило Брестовац го избра составот за овој дуел. За дуелот од голманите очекувано отпадна Даниловски, а ги нема уште Младеновиќ, Крстевски и Серафимов.

СПИСОКОТ РАКОМЕТАРИ:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Томовски: Разликата не е реална, Словенија ги казни крешките

Македонија со висок пораз од Словенија (31:21) ја отвори втората фаза од Мундијалот во Еги…