Дома Македонски спорт Мак фудбал Брегалница во купот победи 22:0!

Брегалница во купот победи 22:0!

Штипска Брегалница која игра во втората лига во Македонија денес со неверојатен резултат го совлада тимот на Ново Црнилиште.

Брегалница се пласираше помеѓу 16-те најдобри со победа од неверојатни 22:0.

Во првото полувреме Брегалница постигна „само“ шест голови, а во продолжението постигнаа неверојатни 16 голови за конечни 22:0.

Следните натпревари од оваа фаза се играат утре и во среда.

ВТОРИНИК (УТРЕ) 17 ЧАСОТ

Кит Го – Пелистер

Љуботен – Тиквеш

СРЕДА – 17 ЧАСОТ

Саса – Вардар

Фортуна – Силекс

Охрид – Беласица

Кожуф – Ренова

Кравари – Лабуништа

 Тетекс – Шкупи

Локомотива – Струга

Влазрими – Работнички

Превалец – Борец

Осогово – Победа

Гостивар – Шкендија

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Работнички потсети од каде потекнува Елмас: Она кога ќе ти порасне детето (ФОТО)

Eлиф Елмас денес е фудбалска ѕвезда и настапува во дресот на Наполи, а Работнички со задов…