Дома Македонски спорт Мак ракомет Браќата Њокас и официјално во Металург: По 16 години повторно сме заедно, Лазаров ни кажа убави зборови

Браќата Њокас и официјално во Металург: По 16 години повторно сме заедно, Лазаров ни кажа убави зборови

Денес Металург и официјално ги претстави браќата Оливие и Кевин Њокас.

Браќата близнаци кои имаат по 34 години ставија потпис на договор од две години и доаѓаат желни за успех.

„Овој проект е предизвик за нас. Разговаравме со Кирил Лазаров и тој ни кажа убави зборови за клубот, едвај чекаме да почнеме. Многу се радуваме што по пауза од 16 години одново ќе играме заедно, понудата на Металург беше вистинско место“, изјавија двајцата браќа.

Онаку, Оливие е соиграч на Лазаров од Нант кој во францускиот тим игра од 2016 година на позицијата лев бек, додека Кевин е дел од Бенфика за која потпиша во 2018 година.

Двајцата браќа заедно играле само во Париз пред клубот да го превземат богатите катарски гази до 2008 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар лесно против Металопластика, на чекор од четвртфинале

Вардар лошо го отвори натпреварот, но потоа почна да се „буди“ и на полувреме замина со пе…