Дома Македонски спорт Мак фудбал Бразилецот Лемос ја напушти Македонија Ѓорче Петров

Бразилецот Лемос ја напушти Македонија Ѓорче Петров


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓По две години поминати во таборот на Македонија Ѓорче Петров, Матијас Лемос Да Силва ги напушта „лавовите“ по одбраната на Куп трофејот.

Лемос во Ѓорче пристигна летото 2021 година и успеа со овој тим да освои два купа на Македонија. Разделбата ја потврди клубот преку социјалните мрежи.

„Ти благодарамe за се Матеус Лемос, и со среќа во понатомошната кариера“, стои во објавата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФИФА и УЕФА искажаа поддршка за ФФМ на Редовното Генерално Собрание

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Фудбалската …