Дома Топ вести Борусија Дортмунд го сака Мората, на повидок спектакуларна трампа

Борусија Дортмунд го сака Мората, на повидок спектакуларна трампа

0

Алваро Мората минатото лето пристигна во Челзи како големо засилување, но после само една година може да го напушти „Стенфорд Бриџ“.

Шпанецот не се вклопи во Премиер лигата, па и самиот сака да ја промени средината, а интерес за него покажува Борусија Дортмунд.

Еминентниот весник „Билд“ пренесува дека „милионерите“ покажуваат сериозен интерес за Мората, но тоа ќе биде тешка мисија бидејќи Челзи за неговата слобода бара 65 милиони евра, а напаѓачот има огромна плата.

Меѓутоа, англиските медиуми пренесуваат дека Челзи може да го искористи интересот на Борусија за Мората за да стигне до потписот на Крустиан Пулишиќ.


Следете го Sportski.mk и на


Имено, „сините“ се спремни да му предложат на гермнаскиот тим трампа, така што Мората да се пресели на „Вествален“, а за возврат Челзи да го добие потписот на Пулишиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Емери сака засилување во одбраната: Арсенал „мерка“ дефанзивец кој знае и да погодува

Унаи Емери одлично започна во Арсенал, но освен на настапите оваа сезона Емери размислува …