Дома Фудбал Италија Бонучи е лав на терен, но болеста на неговиот син го „скрши“

Бонучи е лав на терен, но болеста на неговиот син го „скрши“


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Леонардо Бонучи е лав на фудбалските терени, сепак некои работи се поважни од спортот. Болеста на неговиот син Матео го натера да пушти солза на конференцијата за новинари.

Бонучи го пропушти првиот квалификациски натпревар на Италија поради болеста на својот син, а сега повторно се врати и заплака на пресконференцијата.

„Мојот Матео беше многу болен, не сакам да откривам за каква болест се работи, но имам потреба да и се заблагодарам на сопругата. Беше многу силна и ми даде неверојатна сила да го издржам сето тоа. Преку ноќ пораснав и сватив дека приоритетите во животот се поинакви. Постојат многу поважни работи од тоа да погрешиш едно додавање. Сега сум спремен да се вратам и се надевам дека луѓето ќе ме разберат“, изјави Бонучи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…