Дома Фудбал Италија Бонучи: Го одбив Лацио, ова е моја последна сезона во кариерата

Бонучи: Го одбив Лацио, ова е моја последна сезона во кариерата

Италијанскиот дефанзивец, Леонардо Бонучи летово си замина од Јувентус откако во клубот беше означен како „вишок“, а оваа сезона ќе ја помине во редовите на Унион Берлин.

Искусниот Бонучи потврди дека сезонава ќе биде и негова последна во кариерата, имал опција и да остане во Серија А во дресот на Лацио.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Пред себе имав само две опции – Лацио и Унион. Се одлучив за Унион затоа што сакав да пробам нешто ново. Ова е моја последна сезона во кариерата, потоа веројатно ќе започнам да работам како тренер. Германија овозможува да подобрите некои дисциплински и професионални методи“, изјави Бонучи.

Бонучи претходните 12 години ги помина во Јувентус, а во минатата сезона собра 26 настапи во сите натпреварувања и постигна два гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…