Дома Фудбал Репрезентации „Бомба“ од Турција: Лев селектор, а Озил претседател?!

„Бомба“ од Турција: Лев селектор, а Озил претседател?!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалскиот сојуз на Турција го отпушти досегашниот селектор, Штефан Курц по поразот од Јапонија, сега се шпекулира со имињата за негов можен наследник.

Според последните најави еден од главните фаворити е Јоаким Лев кој се уште е без ангажман по напуштањето на германската репрезентација. Но, покрај Лев во Турција може да добие ангажман и Месут Озил.

Озил се споменува како можен прв човек на турскиот фудбал, наводно веќе добил таква понуда. Озил и Лев би можеле да бидат добитна комбинација поради нивниот близок однос во текот на годините.

Озил иако долги години играше за Германија, сепак има голем авторитет во Турција каде што изград и одлични односи со фудбалските власти и првиот човек на Турција, Реџеп Таип Ердоган.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Бомба“: Реал го сака промашувањето на Челзи

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Реал Мадрид спрема из…