Дома Топ вести „Бомба“ од Апенините: Марсело побарал трансфер во Јувентус

„Бомба“ од Апенините: Марсело побарал трансфер во Јувентус

0

Заменик капитенот на Реал Мадрид, Марсело го информирал раководството на клубот дека сака да биде продаден во Јувентус во јануарскиот преоден рок, пренесува „Тутоспорт“.

Бразилецот уште во летниот преоден рок беше трансфер цел на „старата дама“, но „кралевите“ не сакаа да слушнат за негова продажба. Сепак, Марсело сега ги известил дека нема намера да го продолжува договорот и сака трансфер во Италија.

Според информациите Марсело го известил раководството на клубот за својот план, а претседателот Перез останал разочаран.

Се претпоставува дека Реал доколку му дозволи на Марсело да замине за неговиот потпис ќе бара сума помеѓу 50 и 60 милиони евра, а не се исклучува и трампа со Алекс Сандро.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…