Дома Топ вести БОМБА: Милан пред потпис со Маруан Фелаини!

БОМБА: Милан пред потпис со Маруан Фелаини!

0

Изненадувачка вест ни пристигнува од белгиските медиуми.

Маруан Фелаини со заминувањето на Жозе Мурињо не добива многу шанса за игра во Манчестер Јунајтед. Солскјер не смета премногу на Белгиецот. Поради тоа не е исклучена можноста да го напушти клубот во овој преоден рок.

Сега како најсериозен кандидат се навиедува екипата на Милан која го сака Фелаини веќе во овој месец.

Белгијците не наведуваат никакви суми, но тврдат дека Милан има големи шанси да постигне договор со Фелаини.


Следете го Sportski.mk и на


Претходно како потенцијалните дестинации се споменуваа португалски Порто и кинескиот Гвангжу, сепак Милан во овој момент е најсериозен кандидат.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата…