Дома Топ вести „Бомба“: Икарди се сели во Реал Мадрид

„Бомба“: Икарди се сели во Реал Мадрид

Шпанските медиуми пренесуваат дека Мауро Икарди во зимскиот преоден рок може да се пресели во Реал Мадрид.

Имено Реал планира во јануари да ангажира замена за повредениот Винисиус Жуниор, а на листата желби е Мауро Икарди.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Мауро Икарди ја оживеа кариерата во Галатсарај и Анчелоти верува дека идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Аргентинецот е врвен напаѓач со искуство во големи клубови, па иако сите го отпишаа додека беше во ПСЖ сепак може да го направи трансферот на кариерата.

Турските медиуми потврдија дека преговорите се во напредна фаза и во јануари Икарди ќе се пресели на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…