Дома Топ вести „Бомба“: Барселона се договори со Лука Јовиќ!

„Бомба“: Барселона се договори со Лука Јовиќ!

0

Најдобриот голгетер во Бундеслигата оваа сезона, Лука Јовиќ на крајот на сезоната ќе се пресели во Барселона, пренесуваат германските медиуми.

Јовиќ оваа сезона со 14 гола е најдобар стрелец во Бундеслигата и за него интерес покажаа многу европски гиганти.

Последните информации од Германија се дека Барселона постигнала комплетен договор со 21-годишниот голгетер и останува уште да ја договори отштетата со Ајнтрахт Франкфурт.


Следете го Sportski.mk и на


Јовиќ е играч на Бенфика, но Ајнтрахт има можност да го откупи на крајот на сезоната за 12 милиони евра.

Барса бара наследник на Луис Суарез и сака што побрзо да го договори трансферот на Јовиќ, бидејќи интерес за него покажува и Реал Мадрид.

Германските медиуми пренесуваат дека Каталонците за неговиот потпис ќе треба да платат околу 40/45 милиони евра.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…