Дома Топ вести „Бомба“: Азар се сели во Серија А

„Бомба“: Азар се сели во Серија А

Зинедин Зидан не е задоволен од партиите кои во последните месеци ги пружа Един Азар, па е спремен да се откаже од него до крајот на преодниот рок.

„Дон Балон“ пренесува дека Реал Мадрид е спремен да направи мега-трампа после која Еден Азар ќе се пресели во Серија А.

Имено, Зидан е спремен да го понуди Азар во Јувентус, а во спротивно да го добие потписот на холандскот дефанзивец Матијас де Лихт, во кого гледа идеален наследник на Серхио Рамос.

Прашање е што за тоа мисли Андреа Пирло, кој секако би сакал да го има Азар во тимот, но тешко дека ќе се откаже од Де Лихт, кој имаше одлична прва сезона во дресот на „старата дама“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…