Дома Фудбал Божинов: Пандев е легенда, чест е што е во Бугарија

Божинов: Пандев е легенда, чест е што е во Бугарија

Горан Пандев овие денови е во Бугарија каде што Академија Пандев ги одработува подготовките за новата сезона.

Во таа прилика на Пандев друштво му правеше Валери Божинов, поранешниот играч во Серија А и еден од најдобрите бугарски фудбалери во поновата историја.

„Среќен сум што го гледам. Во Италија долго време играме како противници, навистина е голем играч и човек. Се изненадив кога го видов. За мене тој е како брат. Пандев е вистинска легеда и чест што е во Бугарија. На свои години прави чува. Кога слушнав дека е тука морав да дојдам и да се поздрав. Со држава како Македонија успеа да се пласира на ЕП, Капата доле, ти си најголемите. Ние Бугарите мора да земеме пример и да гледаме од овој човек“, изјави Божинов за „Спортал.бг“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…