Дома Фудбал Германија Боатенг проговори: Сите бевме шокирани, на само 90 минути пред дуелот со ПСЖ…

Боатенг проговори: Сите бевме шокирани, на само 90 минути пред дуелот со ПСЖ…

0

Италијанскиот стратег, Карло Анчелоти одамна не го води Баерн, но играчите на баварскиот состав и натаму ја коментираат неговата работа во клубот.

По пристигнувањето на Јуп Хајнкес, Баерн влезе во серија од седум победи, па го надигра главниот конкурент во битката за титулата, Борусија Дортмунд.

Се Чини дека Анчелоти бил лице на слабите партии на Баерн, па одлучи да биде прозван и од стоперот на германскиот шампион, Боатенг.

„Дури сега можам да кажам дека во Минхен се чувствувам пријатно. Претходно тренингот изгледаше различно од она на кое сме навикнати. Како играч можеш да почувствуваш дали си 100% подготвен, а јас не бев. Неговиот начин на работа беше чуден. Анчелоти 90 минути пред дуелот со ПСЖ не издвои петтмина на кои ни кажа дека нема да заиграме. Само така, оод ведро небо без никакво објаснување. Сите играчи беа шокирани“, истакна Боатенг.

Боатенг не е единствениот кој го критикуваше Анчелоти и неговата работа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Германија

Проверете

Кај Валверде мина прагот на толеранција: Каталонскиот предводник гласно се изјасни ПРОТИВ одлуките на управата

Барселона изгледа го договори трансферот со Арсенал од 20 милиони евра во јануари, за Герм…