Дома Останати Кошарка Блескавиот настап на Нено со кој му донесе титула на Уникс 🎥

Блескавиот настап на Нено со кој му донесе титула на Уникс 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Maкедонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ одигра фантастичен натпревар за Уникс Казан кој вчера во петтиот меч го совлада Локомотив Кубан за вкупни 4:1 во финалната серија.

Димитријевиќ во овој петти натпревар блескаше и го одигра најдобриот меч откако е во Русија постигнувајќи 34 поени со три асистенции и пет скокови.

Но, Нено одличен беше и во претходните натпревари па затоа го освои МВП признанието.

Тимот на Уникс во едно видео го прикажа одличниот настап на Македонецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Српски навивачи направија шоу во Мајами во поради Јокиќ 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ко…