Дома Македонски спорт Мак ракомет Битола ќе „гори“: Објавени сите детали за прославата на шампионската титула на Еурофарм Пелистер!

Битола ќе „гори“: Објавени сите детали за прославата на шампионската титула на Еурофарм Пелистер!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Натпреварот Еурофарм Пелистер – Тиквеш ќе се одигра в сабота, на 27 мај, од 18:00 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола, а во него Еурофарм Пелистер ќа ја слави шампионска титула на која чекаше 18 години.

Од битолскиот клуб сега ги објавија сите детали за текот на прославата, а навивачите ќе имаат прилика со билетот да добијат и зелена шампионска маичка.

„Билетите за натпреварот ќе се продаваат почнувајќи од петок, 26 мај, од 15:00 часот на повеќе пунктови пред спортската сала „Боро Чурлевски“. Во билетот, по цена од 250 денари, ќе биде вклучена и зелена шампионска маичка, која ќе се добива при секој купен билет.

Ве молиме да ја понесете со себе и да ја „обоиме“ спортската сала во зелено за време на натпреварот.

Носителите на сезонски билети на посебен пункт пред салата од петок 15:00 часот ќе може да ја подигнат шампионската маичка.

Ве молиме в сабота попладне најдоцна до 17:30 часот да ги заземете своето место во спортската сала „Боро Чурлевски“.

РК Еурофарм Пелистер ги повикува своите пријатели, симпатизери и навивачката група „Чкембари“ в сабота заеднички да ја прославиме шампионската титула за сезоната 2022/23.

По завршувањето на натпреварот, од 20:00 часот на плоштадот Магнолија во Битола ќе започне централната прослава за сите битолчани, во кој е е предвидена богата забавна, музичка и спортска програма. Деталите околу ракометниот хепенинг ќе бидат објавени на денот на натпреварот“, соопштија од клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Несторовски стрелец за Удинезе! 🎥

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Македонскиот…