Дома Фудбал Италија Берлускони: Ќе инисистирам Галиани да остане во Милан!

Берлускони: Ќе инисистирам Галиани да остане во Милан!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Синоќа Силвио Берлускони го имаше своето последно дерби како сопственик на Милан, а фановите со кореографија го испратија славниот и трофеен претседател.

Сепак, Берлускони кој е познат по тоа што се меша во работата на тренерите, не пропушти да истакне дека Монтела не ги слуша неговите совети кога е формацијата во прашање.

„Му честитам на Монтела за работата, но имаме различни гледања за тактиката. Уверен сум дека тактиката која му овозможи на Милан да биде најуспешен тим во изминатите 30 години е таа со два напаѓачи и ’треквартиста’. Инсистирав Монтела да игра со таа тактика во нападот, а не со два крилни офанзивни играчи“, изјави Берлускони.

Берлускони потврди дека копопродажбата на клубот ќе биде комплетирана на 13-ти декември и дека тој најверојатно ќе остане како почесен претседател.

„Продажбата ќе биде комплетирана на 13-ти декември тоа е веќе завршена работа. Кинеските сопственици инсистираат јас да бидам почесен претседател. Сепак, за да се согласам ќе мора да имам право на одлуки и ќе инсистирам Галиани да остане во Милан“, истакна „Ил Кавалиере“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

УЕФА му задава тежок удар на Јувентус!?

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Нови лоши ве…