Дома Топ вести Бенфика ја одреди цената на својата ѕвезда, Манчестер Јунајтед прв застана во редот

Бенфика ја одреди цената на својата ѕвезда, Манчестер Јунајтед прв застана во редот

Младиот играч на Бенфика, Жоао Невеш го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Португалските медиуми пренесуваат дека клубот од Лисабон е подготвен да го продаде младиот фудбалер во случај на добра понуда.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Најголем интерес за Невеш покажува Манчестер Јунајтед кој сака да го ангажира Невеш на крајот од сезоната.

„Црвените ѓаволи“ сметаат дека фудбалерот на Бенфика е идеална замена за Каземиро, кој на лето би требало да го напушти „Олд Трафорд“.

Невеш има 19 години и важи за еден од најголемите таленти во Европа, но Бенфика за неговата слобода бара 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…