Дома Топ вести Бенфика се огласи соопштение за Жоао Феликс!

Бенфика се огласи соопштение за Жоао Феликс!

0

Денес во јавноста голема прашина крена веста дека Жоао Феликс е пред трансфер во Атлетико Мадрид (тука) и дека Шпанците ќе ја платат откупната клазула за еден од најголемите таленти во европскиот фудбал, но сега пристигнува експресен демант од Бенфика.

Португалскиот гигант се огласи со официјално соопштие, меѓутоа според коментарите дел од навивачите и јавност се сомневаат во она што тврд.

„Кога во прашање се информациите објавени во последните неколку часа, Бенфика јасно става до знаење дека станува збор за лажни вести. Не сме преговарале за можан трансфер на Феликс. Условите за преговори се јавни и на сите им се познати, клазулата изнесува 120 милиони евра“, порачаа од Бенфика.

Во медиумите се пишуваше и дека од овој трансфер 40 милиони евра ќе добие агнетот Жорж Мендеш затоа што на неговата компанија и припаѓале 30% од сумата од следниот трансфер и за ова од Бенфика тврдат дека е лага.

„Не се точни вестите на „А Бола“ дека агентот ќе добие 30%. Повторуваме тоа се апсурдни информации кои го нарушуваат угледот и репутацијата на Бенфика“, стои во официјалното соопштение.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нејмар го избра својот идеален тим и предизвика лавина коментари (фото)

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар во разговор за шпанските медиуми го избра својот иде…