Дома Фудбал Останато Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бензема ја објасни споредбата со него и Оливие Жиру.

Жиру пред 6-7 години, пред да се случи скандалот со Валбуена беше заедно со Жиру во репрезентацијата, но тоа очигледно не го спречи јавно да каже вакво објаснување.

Сега Бензема се обиде да се оправда.

„Ви благодарам на сите за дружањето, имаше повеќе од милион луѓе на Инстаграм лајвот. Имаше и такви кои сакаа да ја слушнат само приказната за Жиру и формулата, но не слушнаа што кажав за неговиот допринос во репрезентацијата“, објасни Бензема.

Потоа сакаше да докаже дека тоа што го кажал тој е само вистината.

„Сите се фатија за тоа што го кажав, но тоа е вистината. Видете, ако ме прашате за стариот Роналдо, тогаш тој е формулата, а јас картингот. Доста беше за ова сега да зборуваме на друга тема“, заврши Бензема.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…