Дома Топ вести Бензема се изедначи со Раул!

Бензема се изедначи со Раул!

Карим Бензема продолжува да игра во фантастична форма, а сега го достигна и легендарниот Раул Гонзалес. Бензема се израмни на втората позиција по бројот на постигнати голови со легендарниот Шпанец.

Со голот против Леванте во победата од 6:0 Бензема дојде до бројката од 323 гола колку што има Раул за „кралевите“. Веќе со наредниот постигнат гол Бензема ќе биде осамен на втората позиција. На врвот на листата стрелци е Кристијано Роналдо кој за девет години во Реал Мадрид постигна 450 голови.

Сезонава Бензема има 44 гола на 44 натпревари за Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Париз потфрлила и полицијата: Полицаец прска со солзавец навивачи кои имаат билети 🎥

Потфрлија Французите во организацијата на финалето во Лигата на шампионите и тоа е јасно. …